Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Biuletyn Informacji Publicznej Powiatu Warszawskiego Zachodniego (www.bip.pwz.pl) został wyróżniony w III edycji ogólnopolskiego konkursu "Strona Internetowa bez Barier", organizowanego przez Fundację Widzialni, pod honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, profesora Jerzego Buzka.
2 września 2011 r. nagrody za najlepsze serwisy internetowe przyznało w Katowicach jury, w składzie którego znalazły się m.in. osoby niewidome i niedowidzące. W kategorii serwisów administracji publicznej byliśmy jedynymi przedstawicielami Jednostki Samorządu Terytorialnego. Pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymała strona projektu Przekroczyć Próg współfinansowanego z UE, a drugie wyróżnienie otrzymał serwis Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
Wicestarosta Paweł Białecki, odbierając wyróżnienie, mówił, jak ważna jest to nagroda dla Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, głównie ze względu na to, że na terenie naszego powiatu mieszka wiele osób niewidomych i słabowidzących. Wiele z nich to podopieczni Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi, które prowadzi Zakład dla Niewidomych w Laskach. Dlatego nasze Starostwo wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi niepełnosprawnych i stara się wprowadzać różne ułatwienia w celu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Na naszej stronie BIP (www.bip.pwz.pl) jest zainstalowana między innymi „Mówiąca Przeglądarka Internetowa” oraz możliwość kontrastowania stron i powiększania czcionki, co zwiększa dostępność do Biuletynu osobom niewidzącym i niedowidzącym.
Gala finałowa konkursu poprzedzona była konferencją pt: "Cyfrowo wykluczeni", a jej organizatorami Fundacja Widzialni oraz Uniwersytet Śląski. Podczas konferencji omawiana była problematyka osób niepełnosprawnych narażonych na ograniczony dostęp do informacji elektronicznej.
Celem Fundacji Widzialni jest "zwrócenie uwagi opinii publicznej i administracji państwowej na problem dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych", ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i niedowidzących oraz "zainicjowanie ogólnopolskiej akcji", promującej swobodny dostęp do informacji publicznej w Internecie. Działalność Fundacji wspiera europoseł Rafał Trzaskowski, który uważa, że każdy obywatel UE powinien mieć taką samą szansę dostępu do informacji o tym, co dzieje się w Brukseli, bez względu na stopień swojej sprawności.