BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
Starostwa Powiatowego w Ożarowie Mazowieckim

Nawigacja

Treść strony

Turystyka w Powiecie Warszawskim Zachodnim

Piękne krajobrazy Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz bogactwo zabytków stwarzają wielkie możliwości rozwoju turystyki. Powiat Warszawski Zachodni położony obok Warszawy jest doskonałym miejscem relaksu dla zmęczonych wielkomiejskim gwarem warszawiaków.

Około 33% powierzchni powiatu zajmuje Kampinoski Park Narodowy. Wyjątkowa wartość Kampinoskiego Parku Narodowego polega na tym, iż posiada on nie tylko walory przyrodnicze, ale jest także prawdziwą skarbnicą dziejów narodowych. W Parku i jego otulinie istnieją liczne znakowane szlaki turystyczne i można nimi wędrować, dobierając je odpowiednio do swoich możliwości fizycznych i czasowych.

Szlaki znakowane pozwalają na zwiedzanie najładniejszych fragmentów Puszczy Kampinoskiej. Ich sieć ma prosty i przejrzysty układ, którego założenia nawiązują do pasowego układu Puszczy. Szlaki dla pieszych w KPN znakuje się podobnie jak na terenie całej Polski: malowane farbą znaki maja kształt prostokąta składającego się z trzech pasków, z których dwa zewnętrzne są zawsze białe, a środkowy (wyznaczający kolor szlaku) ma barwę czerwona, niebieską, zielona, czarną lub żółta. Przyjęto zasadę, że znaki umieszcza się, co ok. 100 m. a na drogach wybitnych i prostych, którymi szlak wiedzie na dłuższym odcinku, nawet nieco rzadziej. Gęściej znaki są rozmieszczane przy skrzyżowaniach dróg i na krętych odcinkach ścieżek.

Szczegółowe informacje dotyczące turystyki na terenie KPN, w tym między innymi: komunikaty turystyczne, ofertę turystyczną, regulamin uprawiania turystyki na terenie Parku, wykaz gospodarstw agroturystycznych znajdą Państwo na oficjalnej witrynie internetowej Kampinoskiego Parku Narodowego: http://www.kampinoski-pn.gov.pl/ w dziale "Turystyka".

 

wykorzystano materiały z: witryny Kampinoskiego Parku Narodowego

  • autor lub odpowiedzialny za treść: http://www.kampinoski-pn.gov.pl, opracował: Jakub Wawer
  • opublikował: Administrator Systemu
    data publikacji: 2011-10-20 12:19
  • zmodyfikował: Administrator Systemu
    ostatnia modyfikacja: 2012-08-01 12:36

drukuj całą stronę

Dane teleadresowe

Starostwo Powiatowe w Ożarowie Mazowieckim
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. +48 22 733-72-00, fax +48 22 733-72-01 e-mail: kancelaria@pwz.pl

Godziny pracy

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:
poniedziałek - 9.00-17.00
wtorek - piątek - 8.00-16.00
Przejdź na początek strony