Deklaracja dostępności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez extranet Joanna Paździerska, która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA. Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie.
Skróty klawiszowe
Na niniejszej stronie internetowej dostępne są następujące skróty klawiszowe umożliwiające nawigację bez potrzeby używania urządzeń wskazujących (np. myszki):
- 0 - wywołanie podstrony zawierającej niniejszą "Deklarację dostępności",
- 1 - wywołanie strony głównej,
- 2 - przejście do menu głównego,
- 3 - przejście do treści strony,
- 4 - wywołanie podstrony z mapą strony,
- 5 - przejście do wyszukiwarki,
- 6 - przejście do ułatwienia dostępności,
- 8 - wywołanie strony w wersji graficznej.
Sposób użycia klawiszy dostępu jest zależny od posiadanego systemu operacyjnego:
- Windows
- Mozilla Firefox: Shift + Alt + litera/cyfra
- Opera: Alt + litera/cyfra (wymagany stosowny dodatek np. Accesskey Shortcuts)
- Edge / Internet Explorer: Alt + litera/cyfra a następnie Enter
- Google Chrome/Brave: Alt + litera/cyfra
- Linux
- Mozilla Firefox: Shift + Alt + litera/cyfra
- Opera: Alt + litera/cyfra (wymagany stosowny dodatek np. Accesskey Shortcuts)
- Google Chrome/Brave: Alt + litera/cyfra
- macOS
- Safari: Ctrl + litera/cyfra
- Mozilla Firefox: Shift + Ctrl + litera/cyfra
- Opera: Ctrl + Alt + litera/cyfra (wymagany stosowny dodatek np. Accesskey Shortcuts)
- Internet Explorer: Alt + litera/cyfra a następnie Enter
- Google Chrome/Brave: Ctrl + Option + litera/cyfra
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Małgorzata Różańska - mejlowo mrozanska@pwz.pl lub telefonicznie +48 22 733 72 71.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do Koordynatora ds. dostępności:
- Małgorzata Różańska
- Dane teleadresowe: Starostwo Powiatowe w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki, tel.: +48 22 733 72 71
- Adres e-mail: mrozanska@pwz.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Budynek Starostwa usytuowany jest przy ul. Poznańskiej 129/133 w Ożarowie Mazowieckim. Wejścia do poszczególnych części budynków oznaczone są jako: „A,” „B”, „C”, „D” i „F”.
Wejścia „A”, „B” i „C” są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i są dostępne z głównego parkingu znajdującego się od strony ul. Poznańskiej. Na parkingu znajdują się wyznaczone miejsca postojowe, przystosowane i przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dojścia do budynku wyposażone są w podjazdy dla osób poruszających się na wózku a drzwi wejściowe nie posiadają progów. Wejście główne „A” pozwala na dostęp do punktów obsługi interesanta, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz do toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W wejściu „A i C” znajduje się winda, umożliwiającą dostęp do wyższych kondygnacji. Winda wyposażona jest w oznaczenia w alfabecie Braille’a.
Wejście „D” zlokalizowane we wschodniej części budynku pozwala na dostęp do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wejście przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i jest dostępne z głównego parkingu znajdującego się od strony ul. Poznańskiej. Na parkingu znajdują się wyznaczone miejsca postojowe, przystosowane i przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Wejście „D” nie posiada windy, przez co jedynie parter budynku jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach.
Wejście „F” zlokalizowane w zachodniej części budynku pozwala na dostęp do pomieszczeń zajmowanych przez Wydział Oświaty oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, znajdujących się na parterze budynku. Wejście jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i jest dostępne z parkingu znajdującego się od strony ul. Artura i Franciszka Radziwiłłów jak i ul. Poznańskiej.
Na parkingu znajdują się wyznaczone miejsca postojowe, przystosowane i przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Biura Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, znajdujący się w samodzielnym budynku dwukondygnacyjnym położonym przy ul. Poznańskiej 133, 05-850 Ożarów Mazowiecki. Wejście do budynku jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i jest dostępne z parkingu dostępnego od ul. Artura i Franciszka Radziwiłłów. Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca postojowe, przystosowane i przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Budynek nie posiada windy, przez co jedynie parter budynku jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach. W budynku są dostosowane toalety dla osób niepełnosprawnych.
Budynek Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, znajdujący się przy ul. Poznańskiej 131A, jest budynkiem dwukondygnacyjnym. Wejście do budynku jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i jest dostępne z parkingu SPWZ dostępnego od strony ul. Artura i Franciszka Radziwiłłów. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie. Na parkingu znajdują się wyznaczone miejsca postojowe, przystosowane i przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku przy ul. Poznańskiej 131 wyposażone jest w platformę pionową, umożliwiającą dostęp osobom niepełnosprawnym do wszystkich kondygnacji budynku. Platforma wyposażona jest w oznaczenia w alfabecie Braille’. Na parterze budynku przy wejściu głównym znajduje się portiernia. Budynek posiada toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W celu podnoszenia standardów obsługi mieszkańców został uruchomiony internetowy Portal Wydziału Komunikacji i Transportu także, system szybkiego powiadamiania interesantów o możliwości odbioru prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, paszportu i decyzji administracyjnych. Mieszkańcy powiatu o terminie odbioru dokumentów powiadamiani są sms-em lub mailem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego obsługa osób niepełnosprawnych w zakresie języka migowego odbywa się on-line przez certyfikowanych tłumaczy. Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną, która zgłosi chęć skorzystania z tłumacza języka migowego.
Z tłumacza on-line można skorzystać bez wychodzenia z domu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej jak również w siedzibie Starostwa, wejście „A”, na I piętrze w pokoju 112.
Starostwo świadcząc tą usługę wychodzi naprzeciw swoim mieszkańcom, stara się zaspokoić ich potrzeby i oczekiwania.